ShareThis

31 жовтня, 2014

Helevorn - Compassion Forlorn (2014), Doom/Gothic Metal

Це знову той випадок, коли всьо якісно й професійно але зовсім несамобутньо. Щоправда, альбум "Compassion Forlorn" точно припаде до душі ностальгікам кінця 90-х - початку 2000-их. Загалом новий реліз Helevorn є логічним продовженням двох попередніх альбумів. Правда, слід відзначити, що музика не втрачаючи мелодизму, набула агресивнішого відтінку завдяки частішому використанню гроула. Та й взагалі, слід похвалити вокаліста колєктіву, віддамо йому належне - дуже файно попрацював. І тембр у тіпка дуже сімпатічний, як у брутальному пориві, так і в чистоголоссі. Однак із самобутністю та оригінальністю, а точніше з їх відсутністю, потрібно щось робити. Можливо, збільшити присутність тих поодиноких хорових співів чи акустичних інструментальних партій, а може, заспівати рідною для Helevorn іспанською. Їм вже метикувати на майбутнє. А поки маєте змогу оцінити чудовий мікс із Lacrimas Profundere (середнього періоду), Paradise Lost та Crematory.

SepticFlesh - Titan (2014), Atmospheric/Symphonic Death Metal

Ну, так, новий альбом легендарних греків ще вийшов наприкінці червня, але я дістався до нього лиш тепер. І хоч металгромадскість вже давно віднесла "Titan" у альбоми року, спробую ще встромити й свою суб'єктивну думку. Згіден, за продакшен, професіоналізм, майстерність та масштабність, безумовно, цей реліз можна вважати одним з найкращих у 2014 році. Однак це не вичерпний список критеріїв, яким повинен відповідати the best album. Для мене завше важливий показник композиційної якості, хітовості, невимушеності у сприйнятті та душевної щирості. От цього якраз і бракує даному кругляшу. З відродженням гурту в 2007 році та виходом альбуму "Communion" у 2008-му стало зрозуміло, в якому напрямку буде розвиватися творчість греків. Зростання долі живого симфонізму стало тому підтвердженням з виходом "The Great Mass" у 2011. І ось минуло три роки, і маємо новий доробок "Titan". Очікування не перевершив, ба, навіть розчарував, бо Septicflesh загнав себе в сумбур і пафосну надмірність. Так, фірмовий саунд впізнається відразу, однак перенасиченість зубодробильних бластбітів - це очевидний перебор. Ритмсекція настільки висунута вперед, що заважає сприйняттю, і без того, не особливо яскравих оркестрових аранжувань. Такий сумбур нам добре вже відомий по останньому альбому італійців Fleshgode Apocalypse. Натомість, Septicflesh наступив на ті ж самі граблі - в погоні за вражаючим мегагучним відірвиголова звуком не зберіг свою таємну атмосферну сокровенність. Де ті чарівні фірмові парящіє мелодичні гітари?! Немає, гітарна мелодика зведена до мінімум, зате ось вам, хлєбнітє-ка, панове, у достатній кількості надпафосне волторно-тромбонове завивання! Ех, не цього чекав від улюбленого гурту. Після сьомого треку альбум навіть почав піднабридати, все ж таки надмірний барабанний шквал - то не моє. Добре, що тут ще бонус треки приліпили, які дали змогу оцінити оркестрові музикування в чистому вигляді та врівноважити на перший погляд (послух) не зовсім схвальне враження від альбому. Та загалом цей диск - велика і майстерна робота легендарного бенду, певною мірою такий собі еволюційний експеримент, але для мене особисто оптимальним рівнем розвитку симфонізму Septicflesh лишається The Great Mass 2011 року.


28 жовтня, 2014

Falloch - This Island, Our Funeral (2014), Atmospheric/Folk/Post-Metal

Другий номерний від скотського (читай шотландського) проекта Falloch дещо розчарував. Ну, не так щоб сильно але я трохи більшого очікував, особливо після файного дебюту 2011 року, оригінальність якого була у майстерному поєднанні пост року, пост мітолу та фолку. На нинішньому ж релізі констатую майже абсолютну відсутність фолку. Підозрюю, що причиною цього став звал Енді Маршала (який сконцентрувався на своєму новому фолк блек дітищі Saor). Енді пішов, а зним і фолк інфлюенції значно ослабли, та й металева складова вже не така моцна. І потягнуло самотнього Скотта МакЛіна у простори жу-жу поц року та атмохверіку.

18 жовтня, 2014

Новинки російського пагану

Не секрет, що паган хволк метал зараз на своєму піку популярності в Расєї! А кількість груп, які лупашать у рамках даного жанру росте щодня. Звісно, кількість - не значить якість, але я все ж таки відсіяв геть відверте лайно і постарався відібрати слухабельне та пропоную вам ознайомитися. Не буду характеризувати окремо кожен альбум, а просто відзначу, що така музика сподобається всі прєвєрженим хванатам жанру а також хванатам славонік пейген ідеології. Тексти у всіх гуртів у найкращих традиціях про вєлікую Русь-всрусь, лапті, воїни-русічі, мари-шмари, сварогі-чертогі, стрєли пєруна, явь-навь, ну, і так далі. Інструментарій теж традиційний: дудкі-свістєлкі, гудєлкі-пєрдєлкі, балалайкі, баяни, скрипки і таке інше. Для себе відзначив наступне: найліпший за якістю й майстерністю звучання альбом - у гурту Руян, найкращий у плані хітовості й музичної вкусності - у гурту Стожар. А, і ще один хвакт - всі ці колективи можна смєло віднести до другого, а окремі й до третього ешелону, адже пєрвопроходцамі-лідєрамі в жанрі досі лишаються Аркона, Alkonost, ну, і частково Калєвала. Саме хванам цих команд така порція новинок найбільше припаде до смаку.
отже, посилання в довільному порядку:
Грай - Млада (2014) 

Dominia - Theophania (2014), Melodic Death/Gothic Metal

Ось він! Найкращий російський метал реліз 2014 року! Наврядчи щось краще вийде до кінця року. Давненько ми нічого не чули від пітерців Dominia. І от нарешті хлопці порадували своїм черговим номерним. І скажу вам, варто таки було чекати 6 років. Альбом видався на славу! Супермайстерний качовий і мегамелодичний сімхвонік дарк метал! Як то кажуть: "више всякіх похвал". Ах, ця плакуча скрипка, треджік мелодика - просто райській бальзам! Та й якість саундпродюсінгу - мегорівень! Зачепило!

забрати і захванатувати 

13 жовтня, 2014

Romuvos - Romuvan Dainas (2014), Epic Metal

Рекомендую качнути цей дебют від литовського ванменбенду Romuvos. А особливо, якщо вам подобається творчість таких гуртів як Falkenbach i Summoning. Romuvan Dainas - якісний мелодичний матеріал з приємним чистим вокалом. В калєкцію!

In Flames - Siren Charms (2014), Modern Metal/Alternative

Ну, скажемо так, не розстріївся, бо вже давно нічого путнього від Інфламеса й не чекаю. Модерн середньої паршивості. Місцями попахує Кояном, місцями навіть Мерліном Менсоном. Але хітовості не вистачає, боєвіков геть не помітив. Так, разок-другий можна прогнати та й в утіль. Прискірбно, але такі реалії теперішнього In Flames.

02 жовтня, 2014

Faun "Luna" (2014) / medieval pagan folk

У продовження теми паган хволку тримайте ше один новий альбум. Цього разу від легендарних FAUN. Це вже їх восьмий номерний. Ну, тут нічого описувати, бо якість є якість. В колєкцію та й все. Лиш відзначу, що у третій композиції Buntes Volk вокально засвітився звйоздний лідєр In Extremo Міхаель Райн. До речі, ось вам уривоккліпца на цю пісню, який скоро мають презентувати широкому загалу 

а це посилання на повний альбум   

Folkearth "Balder’s Lament" (2014) / Epic Folk, Viking Metal

Ну, абсолютно нічого нового. Так, скачав вже за звичкою. Цього разу на ваш розсуд 10 монотонних треків у найкращих традиціях Folkearth, щоправда, здалося мені, що звук чи не найкращий серед усіх альбумів цього інтернаціонального колективу. Тому можна разок-другий прогнати на дозвіллі, але не більше! :)

Stryvigor - Забуте Віками (2014), Atmospheric Black Metal

Зустрічайте нове українське ім'я. Stryvigor молодий гурт із Хмельницького пропонує оцінити свій дебютний альбум "Забуте віками". Ну, що ж доволі гідний реліз. Якість запису на рівні, окремо відзначу читкість вокалу, зважаючи на жанр - всі тексти легко розчути. Гурт хоч і молодий, але учасники його, як виявилося, досвідчені, бо грали,-ють в Khors та Кroda. Тому й недивно, що найближчі асоціації при прослуховуванні даного ЦД,перш за все, пов'язані з творчістю вищезгаданих колективів. Коротше, дебют нормальок але троха короткий: ледь більше півгодини та лиш 6 повноцінних пісень, якщо відкинути інтро-аутро.

Excelsis - Chrieger Lieder (2014), Dark Folk/Acoustic

Гурт не першого ешелону та й навіть не другого, але слідкую за їх творчістю. Минулорічний номерний проігнорував, певно, геть скучний був. Але цей акустичний експеримент рекомендую оцінити. Цих швейцарських хлопців теж потягнуло на лірику,  і вирішили вони зробити повністю акустік альбум зі своїх старих фолк-павер бойовиків. Смакуйте.

Feuerschwanz - Auf's Leben (2014), Medieval Folk Metal/Comedy

Із самих низів цей гурт неочікувано піднявся до рівня флагманів жанру. А починав же з пародіювання, недарма й жанр свій обізвав комеді медієваль метал. Але так от помалу від комеді стьобу нічого не лишилося, і перетворився Feuerschwanz у типову німецьку медієваль рок/метал банду, яка загалом нічим не відрізняється від тих же Saltatio Mortis чи Schandmaul. Але всеодно новий шостий номерний альбум гурту Auf's Leben  слухається доволі приємно й цікаво, а цінителі такого жанру, як я, обов'язково додадуть його в свою колєкцію. Зазначу, що пісні на Auf's Leben  не зливаються в монотонне бренькання на мандолінах і волиночне гудіння, все ж таки певна різнобарвність матеріалу та чіпляюча мелодика присутні, тому вердикт мій - Зарах!

01 жовтня, 2014

Troldhaugen - Obzkure Anekdotez For Maniakal Massez (2014), Avant-garde/Folk Metal

От хто качнув, так це австралійці Troldhaugen зі своїм другим повноформатом Obzkure Anekdotez For Maniakal Massez. Звучання стало ще ліпшим, ну, а екзотічєскій мікс із Diablo Swing Orchestra, Finntroll i Trollfest та ще всіляких там брейккор та інших прибамбасів нам вже відомий з їх дебютника 2012 року. Празднік продолжаєцца! Ще один реліз в альбоми року!

Panopticon - Roads To The North (2014), Atmospheric Black/Folk Metal

А тепер ловіть порцію штатовського музла. А такого в них небагато. Помніцца мені альбум Kentucky 2012 року цього талановитого ванменбенду, який зачарував своїм поєднанням блюграса з атмоблеком. На новому доробку ця тема продовжується. Але окрім атмосферік блеку та купи етно інструментів з'явились нотки мелодету а ще більше пост року чи то пост блеку правильніше. Коротше, оригінальний реліз, шкода лиш, що звук неідеальний. Підписався би Panopticon на Napalm records чи  Nuclear blast, ех, конхвєтка би була!

The Moon And The Nightspirit - Holdrejtek (2014) / pagan neofolk

В очікуванні нових рецензій на метал альбуми зацініть поки свіжий п'ятий номерний від угорського паганеохволк дуету The Moon And The Nightspirit. Хвор ол Omnia хвенс рікомендид.

качнути і насладіцца  

Stworz - Cóż Po żyznych Ziemiach... (2014), Pagan Metal

Крутилася у пам'яті назва Stworz, тому качнув цей новий альбум ольштинського парєнька Войслава і не розчарувався.Вже пізніше помітив, що в колєкції маю також його попередній альбум 2010 року. Щоправда, не згадаю, який рівень якості був у той час. Але нинішній альбум Cóż Po żyznych Ziemiach пройняв мене. Хароші мелодії з дещо олдовим slavonic heathen black звучанням. Коротко і ясно опишу так: симбіоз раннього паганського періоду Nokturnal Mortum з середнім періодом Znich + Skyforger. Мйод для душі!